National Geographic Kalendář *Koncept a design

Nat Geo Calendar – Outlendar

 

 

Design kalendáře pro National Geographic (Spojené arabské emiráty, Abú Dhabí)

 

V National Geographic chtěli vytvořit kalendář, který by uvedl do povědomí jejich novou platformu „Further“.

Jsme zvyklí, že kalendáře obvykle nudně sedí na našich stolech nebo bez většího zájmu visí na stěnách. Nat Geo ale chtělo, aby byl tento nový typ kalendáře výjimečný a vynikal hned na první pohled, a to zejména pro manažery, kteří jsou dennodenně bombardováni velkým množstvím propagačních materiálů. Ambicí kalendáře Outlendar bylo, aby si ho zaměstnanci firem hrdě vystavovali na svých pracovních stolech a vychutnávali si veškerou práci s ním.

 

Realizace:

 

Hlavní myšlenkou našeho inovativního konceptu byla snaha zvednout lidi z vyhřátých podušek kancelářských židlí přímo ven, do divočiny. Netradičním vizuálním i obsahovým zpracováním jsme chtěli nalákat majitele interaktivních kalendářů k tomu, aby aspoň na chvíli opustili rutinu korporátu. Vybrali jsme dvanáct různých předmětů, které svým praktickým užitím vybízí k objevování a dobrodružství.

 

Stargazer – otočná mapa hvězdné oblohy, Fresnelova lupa, skládací eko láhev na vodu, multifunkční karta k přežití, kompas, hologram, camera obscura, sluneční hodiny, vodotěsné pouzdro na mobil, skládací ptačí krmítko, tesařská tužka a padáková šňůra s návodem, jak vázat základní uzly. Každý vybraný předmět odpovídal danému měsíci v kalendáři. A právě každý tento měsíc byl pro manažery motivací, aby vyšli ven a něco nového objevili, vytvořili, byli kreativní nebo se prostě jen nadechli čerstvého vzduchu. Nat Geo kalendář tak má dvojí využití a hlubší smysl než pouze obyčejný kalendář.

.

 

 

 

Nat Geo Abu Dhabi