Red Bull Stitched *Logo design a branding eventu

Red Bull Stitched

 

 

Soutěž v designu arabského oděvu abája (Saúdská Arábie)

 

Red Bull uspořádal v Saúdské Arábii návrhářskou soutěž  – určenou pouze pro ženy. Záměrem bylo vytvořit oficiální modelovou řadu pro jejich Wings team. Abája, povinný svrchní oděv, který nosí ženy na veřejnosti v Saúdské Arábii, nebyla na první pohled příliš zajímavá a postrádala jakýkoli branding. Proto přišel Red Bull s touto výzvou. Návrhářky představily své modely a přímým hlasováním na přehlídce se vybraly vítězky. A my jsme navrhli kompletní komunikaci, vizuální styl, včetně loga, tiskovin a direct maileru.

 

Realizace:

Lákala nás hned v začátku představa zapojit do projektu co nejvíce barev. I přesto (nebo právě proto), že abáje musí být tradičně v základu černé a velmi minimalistické, bylo nám jasné, že výšivka bude jedním z našich nosných prvků celého návrhu.

Saúdské ženy ​​používají výšivku a barevné aplikace k celkovému oživení a vytváří s ní pestré obrazy na svých jinak střídmých oděvech. Vytvořili jsme na pozadí této myšlenky „vyšívaný“ plakát, každý záhyb písmene a motivu, byť sebemenšího, všechno bylo precizně vyšité. Tuto koncepci jsme rozvinuli i na všech dalších materiálech. Vyrobili jsme i tzv. „vyšij si sám“ leták nebo tácek pod Red Bull nápoj.

 

Tácky byly zařazeny do kategorie Design v soutěži Dubai Lynx Awards 2014